Financování

Koupi Vašeho vysněného domu nebo bytu můžete financovat z vlastních zdrojů, za pomocí hypotečního úvěru nebo stavebního spoření. Ať už se rozhodnete pro jakýkoli druh financování, který vyhovuje právě Vám, my se Vám budeme snažit vyjít vstříc a být při tomto kroku nápomocni.

HYPOTEČNÍ ÚVĚR

je typ úvěru zajištěný zástavním právem k nemovitosti ve prospěch banky tzv. zástavní smlouvou. Nejčastěji se využívá k nákupu nemovitosti za účelem bydlení nebo pronájmu a bývá poskytován bankou, pro kterou jej zprostředkuje hypoteční makléř nebo finanční poradce.

STAVEBNÍ SPOŘENÍ

je druh spoření s jednoznačným účelem. To znamená, že finanční prostředky si dlouhodobě ukládáte u specializované banky či stavební spořitelny. V průběhu spoření Vám pak vzniká nárok na státní podporu ve výši stanovené zákonem. Při ukončení spoření a dodržení dalších podmínek stanovených zákonem a spořitelnou, dále vzniká nárok na úvěr ze stavebního spoření.

Řádný úvěr – splníte-li zákonem stanovené podmínky a také všeobecné obchodní podmínky dané stavební spořitelny, vzniká nárok na úvěr ze stavebního spoření.

Překlenovací úvěr – tento typ úvěru lze využít, pokud byste potřebovali finanční prostředky dříve a zároveň nebylo možné dosát podmínek pro poskytnutí úvěru klasického. Jde o tzv. meziúvěr.

Spočítejte si svou hypotéku: